Hantverkarna Stockholms pensionärer: Pensionärsresa till Gran Canaria

Publicerad den 22 september 2018

Resan äger rum 22 september till 6 oktober. Inbjudan har skickats till föreningens pensionärer.


Stiftelsen Stockholms stads Hantverksförenings Ålderdomshem äger bungalows i San Agustín på Kanarieöarna. Dessa hus kan hyras av Hantverksföreningens aktiva och pensionerade medlemmar samt anställda i medlemsföretagen.


Stiftelsen anordnar en samordnad resa för Hantverksföreningens medlemmar, som är pensionerade och ej längre aktiva företagare, till San Agustin. Höstens resa äger rum den 22 september – 6 oktober (2 veckor). På denna resa får medfölja föreningens pensionärer samt veteraner och deras make/maka.


I priset ingår reseledare, flygresa Stockholm - Gran Canaria, transport från och till flygplats på Gran Canaria, plats i fyrbäddsbungalow samt återresa till Arlanda. Deltagarna svarar själva för måltider m.m.


Priset är fastställt till 5 300 kr per person för två veckors boende, flyg samt transport till och från flygplatsen på Gran Canaria.


Intresseanmälan sker på utskickad ansökningsblankett. Först till kvarn gäller med företräde för de som inte tidigare varit med på denna resa.

OBS! Kontrollera att du har ett fullgott försäkringsskydd, till exempel i din hemförsäkring, samt ett giltigt pass.


Med vänliga hälsningar

STIFTELSEN STOCKHOLMS STADS HANTVERKSFÖRENINGS ÅLDERDOMSHEM

Anders Höglund


Lämna kommentarer

Ditt namn*

Din e-postadress*

Din kommentar*


Fält markerade med * är obligatoriska

Tipsa någon om sidan

Till e-post*

Ange e-postadressen till personen du vill tipsa om sidan

Ditt namn*

Din e-postadress*

Ditt meddelande

Fält markerade med * är obligatoriska

Fler artiklar